TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aeg astuda asjade ajamise ajajärku

Go down

Aeg astuda asjade ajamise ajajärku Empty Aeg astuda asjade ajamise ajajärku

Postitamine  Valdo Esm Jan 18, 2010 11:58 pm

21.jaanuari klubiõhtu on oma sisult täitsa erinev eelmistest: päevakorras on talgujate eeloleva aasta tööde ja tegemiste korralduslikud, sh ka projektide rahastamise küsimused. See küsimuste ring väljub juba talgusõprade kooskäimiste vabast, vaimukast ja mõttelennukast klubilisest vormist ja eeldab strateegilist, süsteemset, organisatsioonilist, analüütilist, sünteetilist ja mis kõik veel lähenemist .Ehk teisisõnu: Talgujate tegevuse üheksandal kuul näitavad kõik märgid, et siia perre on sündimas uus organiseeritus (G.P. SMD terminites organizovannostj), mis juba ennast ilmutab, kuigi selget vormi ega nimegi tal veel pole. Omas mõttes olen seda orgvormihakatist hakanud kutsuma Talgujate Talituseks. Talitused on meil paljudes asutustes olemas .See talgujatega kokkukõlav sõna on pärit ka talgute ajast. Talitati loomi, vallatalitajast sai hiljem vallavanem. Räägitakse neerude talitusest, st nende funktsioneerimisest. Nii et Talitus oleks justkui nimetus sellele vormile, mis tagab talituse, st funktsioneerimise. See sündiv talitus on tänaseks maha saanud kahe taotluse vormistamisega ja kavandamas kolmandat. Ükshaaval üles lugedes on talitamist vajavaid tegemisi üksjagu. Lisaks juba esitatutele Mõttetalgukool oma meistriklassi ja teiste allprojektidega, HaridusTV, diferentseeritud algõpetus, mõttetalgufilm jms.
Praegu sellel talitamise teel esimesi samme tehes on väga tähtis, et me ei killuneks pisiprojektidesse, vaid säilitaks seose metodoloogilise (mille eest seisaksid head seminarid) ja vabamõtlejaliku (klubi) vahel mõttetalguliikumises.
Peame siis meeles, et 21.jaanuaril 2010 alustab Talgujate Talitus. Et mitte raisata aega foorumis õige lingi otsimisele, kleebin siia viis aastat vanad Liidrite arenduskeskuse aegsed „värviliste rühmade“ kirjeldused: https://talgujad.forum.co.ee/mottetalgute-ning-teiste-meetodite-vordlus-f6/tsuklotron-t61.htm
Küllap tunnete tsüklotroni sinises rühmas ära klubi, punases seminari ja roheline oleks talituse värv.
➔ VÄRVILISED RÜHMAD
Rühmade eristamise indikaatorid (lakmused)

SININE RÜHMATÖÖ:
Keskkond-Visioonid-Laienemine
Siin domineerivad tegevuses keskkonnast saadavad vahetud impulsid.Tunnusjoonteks inspiratsioon, intuitsioon, innovatsioon, uudne lähenemisnurk, loominguliste jõudude vaba mäng, püüe saada uusi ideid üha laienevast kokkupuutepinnast väliskeskkonnaga (tegevussfäär ju üha laieneb).
Lakmused: Visionäärsus, kujundlikkus, originaalsus, kreatiivsus, üllatavus...
PUNANE RÜHMATÖÖ:
Mudel-Meetodid- Süvenemine
Siin domineerivad tegevuses kultuurse tunnetustegevuse normid ja raamid.
Tunnusjoonteks süsteemsus, struktuursus, metoodilisus, kindlate kaanonite ja mängureeglite järgimine, fikseeritus, objektiviseerimine, mõõdetavus, analüütilisus ,seaduspärasuslikkus (kui...siis-kriteerium)
Lakmused: Vormistatavus metoodikate või dissertatsioonidena.
ROHELINE RÜHMATÖÖ:
Koostöö- Organiseerimine
Domineerivad kultuurse korraldustegevuse normid ja raamid.
Tunnusjoonteks organisatsioonilised vormid, plaanid, programmid, projektid püstitatavate eesmärkide realiseerimiseks, suhete süsteemid, suhtlemis- ja mõjutamiskanalid, võrgustikud, vahendid, ressursid.
Lakmused: Elluviimine. Tagamine. Teostatavus. Sinise toomine taevast maa peale ja punase väljakaevamine sügavustest.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele