TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lahkus mõttetalguliikumise pioneer Arnold Vaiksaar

2 posters

Go down

Lahkus mõttetalguliikumise pioneer Arnold Vaiksaar Empty Lahkus mõttetalguliikumise pioneer Arnold Vaiksaar

Postitamine  Valdo Reede Dets 04, 2009 8:46 pm

Lahkus Eesti mõttetalguliikumise pioneer Arnold Vaiksaar ( 29.04.1927 - 30.11.2009)
Meie kallis sõber Arno!
On sümboolne, et Sa lahkusid meie hulgast novembri viimasel päeval. Sinu suur pere teab öelda, et Sa läksid ära igavese päikese maale. Meie, Su talgujatest sõbrad, olime Su lahkumise õhtul koos ülikooli haridusteaduskonna majas ja tegime kokkuvõtteid äsjalõppenud üheksapäevasest Vene orgtegevuslikust mängust kaugel Uuralites . Kuigi meid lahutasid neist tuhanded kilomeetrid, võtsime Tartus sellest kõik need päevad osa. Me olime selle mängu ainuke ühtse stuudiona tegutsev virtuaalrühm. Küllap esimene selline maailmas.
Sinu lahkumise õhtul meenutasime Sind. Meenutasime, kuidas tulid kakskümmend kaheksa aastat tagasi kõrgkoolipedagoogika laborisse oma murega. Sa olid tollal kehakultuuriõppejõudude üleliidulise kvalifikatsioonitõstmise teaduskonna dekaan. Ebarealistlike õppeplaanide tõttu olid Su kursuslased kaotamas motivatsiooni õpingute jätkamiseks. Koos Sinuga jõudsime otsuseni – korraldada kursusele Käärikul nädalane organisatsioonilis-tegevuslik mäng. See oli julge samm. Me olime G.P.Štšedrovitski ODI-des osalenud küll ligi kaks aastat, ise aga sellise mastaabiga asju mitte kordagi korraldanud. Sa läksid julgelt sellele riskile ja 1982.a. jaanuaris tegime edukalt läbi esimesed tuleristsed. Sellest mängust olen siingi foorumis ikka ja jälle rääkinud. Sinu teaduskonnas korraldasime neid edaspidi mitmeid. Aga mis kõige olulisem: Sinust sai esimene talgugrupi liige, kes sai talgutehnikuks meie oma talgukoolituse läbi. Sinust sai ühtlasi vanim talgutehnik, kes oma mõtteerksusega oli elavaks eeskujuks noortele. Sinust sai talgutehnik, kes ühelgi mõttetalgul ei jätnud rõhutamata väärtuste keskset osa mistahes tegevusvaldkondades.
Sa olid hinnatud ja armastatud talgutehnik-rühmajuht nii õpetajate, haridusjuhtide, kui põllumeeste või pankurite hulgas. Eraldi aga tahaks märkida neid mõttetalguid, kus Sa olid eestvedajaks –korraldajaks. Need olid mõttetalgud kehakultuuris ja spordis - valdkonnas, kus Sa aastakümneid täitsid kultuurikandja rolli. Kehakultuuriõpetajate talgud Pärnus või Eesti Spordiliidu talgud Lohusalus, need on vaid mõned ajaloolisteks kujunenud sündmustest.
Meie viimane kohtumine Sinuga oli sel sügisel Su kodutalus Uuedal. Sa vaatad siin üht vana fotot esimestest mõttetalgutest. Su pilk on sama erk ja särav kui tollal…
Ja selliseks Sa meie jaoks jääd - meheks igavese päikese maalt.
Talgujate nimel
Valdo

Lahkus mõttetalguliikumise pioneer Arnold Vaiksaar A_Vaiksaar_toas
Arnold Vaiksaar oma toas, vaatab fotot

Lahkus mõttetalguliikumise pioneer Arnold Vaiksaar A_Vaiksaar_kolmekesi
Arnold Vaiksaar, Valdo Ruttas ja Jüri Plink Uueda talu sauna trepil


Viimati muutis seda Valdo (Laup Dets 12, 2009 12:56 am). Kokku muudetud 2 korda

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Lahkus mõttetalguliikumise pioneer Arnold Vaiksaar Empty Re: Lahkus mõttetalguliikumise pioneer Arnold Vaiksaar

Postitamine  agu Reede Dets 04, 2009 10:07 pm

Minu sügav kaastunne Arnold Vaiksaare omastele.
Mäletan Arnold Vaiksaart minu tudengiaastatest ülikoolis ja hiljem. Ta on jäänud minule meelde kui 40 aastane suur, tugev ja rahulik mees, kandis kampsunit. Kui hakkasin mõttetalgutel osalema, siis saime temaga teretuttavatateks.

Kui Valdo ja Juss teda sügisel külastasid, siis olin ma kaasas. Arnold nägi endist viisi jõuline välja, kuigi tal oli natuke raskusi kõnelemise ja liikumisega. See oli kümmekond aastat tagasi juhtunud insuldi tagajärg, aga mees oli nüüd heas vaimses toonuses, viimastel aastatel oli koostanud kodukoha ajalugu käsitlevaid uurimusi, toimetand valla lehte, olnud sellisel viisil nö. maa sool.

Meil sobiks lisada fakte Arnold Vaiksaare artiklisse WIKIS
http://et.wikipedia.org/wiki/Arnold_Vaiksaar

agu

Postituste arv : 386
Join date : 16/05/2009
Asukoht : Tartu

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele