TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Talgujad ME asjatundjatena.

Go down

Talgujad ME asjatundjatena. Empty Talgujad ME asjatundjatena.

Postitamine  Valdo Kolm Nov 11, 2009 1:51 pm

Talgujad Minu Eesti asjatundjatena
Olukord. Probleeme ja ettepanekuid
Valdo Ruttas
(Teesid ME asjatundjate nõupidamisele 9.nov.2009, mida Rahvusraamatukogus tahtsin tutvustada.Edastatud ME analüüsitoimkonnale)
1. Esindan selle rühmituse seisukohti, kes 1.mail tõstatasid 80ndate aastate mõttetalguliikumise taaskäivitamise ja võtsid toona omale Talgujate nime, avasid kodulehe http://talgujad.tartu.ee ja foorumi https://talgujad.forum.co.ee

2. Talgujatega praeguseks liitunute hulgas on asjatundjatena kirjas : Ene-Silvia Sarv, Jüri Ginter, Valdo Ruttas, Mati Salundi, Raik-Hiio Mikelsaar, Mati Oja. Kõik 6 on aktiivselt osalenud nii asjatundjatena kui eestvedajate-kaasalööjatena talgujate tegemistes (töötoad, seminarid, klubi, foorumil ja haridustalgute ettevalmistamine-korraldamine 6.-8.nov.).
3. 31.oktoobril avasime Tegudepangas uksed liitumiseks Mõttetalgukooliga http://www.minueesti.ee/minueesti/deedbank/item?i=9

4. Oluline : talgujad on saamas omamoodi võrgustikusõlmeks , kuhu koondub eestvedajalik, asjatundmislik ja ME üldkorralduslik : kaasalööjate hulgas Eva Truuverk, Anneli Ohvril ja Katariina Rebane
5. Valdkondadevaheline tegevus: Haridus (elukestev õpe), ühistegevus ja koostöö (kogukonnad), demokraatia ja osalus, rahvus- ja rahvustevahelised asjad (vene-eesti), sotsiaalse kapitali ümberstruktureerimine (töötuse probleem) . Nende valdkondade seostamine, mitte kastistamine.
6. Kogu Minu Eesti liikumise analüüs ja reflekteerimine . Siin on momendil lõpufaaasi jõudmas Ain Aaviksoo HEIs ilmunud artikli põhjal arendatav Agu Visseli väga huvitav mõttearendus talgujate foorumis, mille seome Mõttetalgukooli järgmise seminari teemaga: Enesemääramine süsteem-mõttetegevuslikus metodoloogias.
https://talgujad.forum.co.ee/soovitame-raamatut-linki-f13/ain-aaviksoo-raagib-me-motlevast-revolutsioonist-t135.htm#375
Selle mõttearenduse julgeks soovitada ME analüütikutel süvenenult läbi lugeda.

7. Rahvusvahelise koostöö taastamine mõttetalguliikumise „metodoloogilise sünnimaaga” –vene orgtegevuslike mängude korraldajatega : http://talgujad.tartu.ee/uralest
Ja selt avanevad lingid , mis esimest koostööüritust avavad: see on 9-päevane 250 osalisega orgtegevuslik mäng „ Energeetika. Inimene. Venemaa. Kriisi ületamine”, milles talgujad osalevad virtuaalrühmana (14.-22.nov. tööpäevad entusiastidele kl 6.00 -22.00 isiklikult ja/või Skype´i kaudu )

Probleemid ja ettepanekud
1. Minu Eesti ja Talgujad peaksid ühiselt läbi arutama edasise koostöö strateegilised küsimused.
Talgujad ei ole üks Minu Eesti töötuba, vaid sotsiokultuuriline liikumine. Juba aprillis sai Evale ja Annelile kirjutatud meie valmisolekust kõigi meie vahenditega Minu Eestiga kaasa tulla. Koostöö on samm-sammult väga kenasti sujunud. Nüüd oleks aeg tõsisemaks edasiminekut kavandavaks aruteluks kokku tulla. Lähtepunkt aruteluks: Kuidas ühendada projektipõhine (kampaanialik sealhulgas) ja koolkondlik (järjepidev, metodoloogiline) tegevus ?

2. Asjatundjate tegevus realiseerus väga nirult. Üks põhihoop anti meie arust siis, kui tapeti ära asjatundjate omavaheline koostöö listi mahavõtmise ja mingit hüsteerikute kisaga rämpsuga uputamisest. Talgujatel, kogukondlastel jt pole olnud mingeid tõrkeid ega probleeme listide tegemisel.
See jama võttis eos maha võimaliku koostöö asjatundjate vahel.
3. Oleme ausad: Ka Ideepanka ID-kaardiga sissemurdmise raskused , huvipakkuvate ideede väljakammimise raskused jms andsid aluse kogu asjatundlike kommentaaride plaani mittetäitumisele.
4. Ka siis, kui raskuste kiuste õnnestus asjatundjal kuni ideepangani läbi murda, jäi tulemus ülimannetuks. Minu pealt kolmekümnesest kommentaaride pakist jõudis talgujate leeri üksainus mees. Oleme arutades leidnud, et väga head tõrjetööd tegi andmekaitsekoll, kes hoidis edukalt ära otsekontaktid
5. Eelnevast: Talgujate meelest vajaks Minu Eesti IKT kaasajastamist. Ja seda mitte ID-kaaardistumise suunas ( selle üle juba kaebas pensionieelikust töötu, kes soovis ilma ID-kaardita Mõttetalgukooliga liituda. Tal oli küsimus, kas paberkandjal kuidagi ei saa ja kui saab, siis kas tuleb avaldus teha Minu Eestile või mulle isiklikult  )
6. Kokkuvõttes: Minu Eesti eestvedajad on vahva ideeline kogukond, kellele ülaltoodud probleemikesed pole midagi ületamatut!

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele