TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pressiteade

Go down

pressiteade Empty pressiteade

Postitamine  Jüri Ginter Esm Aug 24, 2009 3:49 pm

Sobiv aeg mõtteviisi muutuseks hariduses

Laupäeval, 22. augustil toimus Tallinnas haridusteemaline töötuba, kus erinevates ringides arutati õpetaja staatust ja rolli koolis, probleeme täiskasvanute koolituses, loovuse avaldumist võimaldava keskkonna ja jagatud arusaama saavutamise vajaduse ja võimaluse üle hariduse valdkonnas. Samuti oli kõne all süsteemsemalt kasutusele võtta abivahenditena internet ja digitelevisioon, et anda õpetajatele rohkem aega pühendumiseks igale õpilasele.

Jüri Tallinn tegi ettepaneku arendada välja televisiooni- ja internetikanal, mis tekitaks haridussõbraliku ja humanistlikele väärtustele orienteeritud meediakeskkonna ja annaks väljundi koolitusega ja haridusküsimustega tegelevatele organisatsioonidele. See oleks huvilistele täiendavaks õppematerjalide allikaks ning toetaks praktiliselt nii õppijat kui õpetajat, lapsevanemaid ja koolijuhte. Leiti, et mõttetalgud on efektiivne viis aidata kaasa isereguleeruvate arutelude tekkeks ning tuli ettepanek luua mõttetalgute kool mõttetalgujuhtide väljakoolitamiseks. Samuti arutati õpilaste kaasamise võimalust hariduseteemalistele mõttetalgutele.

Arutelu käigus tehti Haridus- ja Teadusministeeriumile ettepanek moodustada regulaarselt töötav mõttekoda. „Kui inimesed osalevad muutuste ettevalmistamisel, siis nad otsivad võimalusi nende elluviimiseks. Kui aga inimesed seatakse fakti ette, siis hakkavad nad kritiseerima ja otsima õigustusi ja võimalusi muutuseid ignoreerida,“ kinnitas arutelu juht Jüri Ginter. Sel juhul laieneb ka isikute ring, kelle poole saab pöörduda, kui soovid teada, mis suunas me liigume.

Viimase arutelude tulemused on avaldatud foorumil https://talgujad.forum.co.ee/22augustil2009a-tallinnas-haridusuuendus-teemaks-f9/ <https://talgujad.forum.co.ee/22augustil2009a-tallinnas-haridusuuendus-teemaks-f9/>

Nagu esialgu oligi kavandatud, jäävad Tartus ja Tallinnas sellisel kujul toimunud arutelud viimasteks. Edasine tegevus toimub klubilises vormis, seminaridena ja internetifoorumis. Klubi otstarve on eelkõige üksteisega ja kogemustega tutvumine ning kohtumistel tekivad teemad vastavalt kohaletulnud inimeste baasil. Esimesel klubiõhtul on kavas ajurünnak teemal „21. sajandi väljakutsed haridusele“. Seminari esimeste teemadena on kavas refleksiooni, eneseanalüüsi ja tagasiside seosed ning rahvusvaheline õpetajateuuring ja selle tulemused.

6.-8. novembrini toimuvad Tartus mõttetalgud teemal „21. sajandi väljakutsed haridusele“. Arutelud toimuvad nii eesti kui vene keeles. Mõttetalgute ettevalmistamiseks on avatud kodulehekülg www.talgujad.tartu.ee <http://www.talgujad.tartu.ee/> <http://www.talgujad.tartu.ee/> ning registreerimiseks foorum https://talgujad.forum.co.ee/6-8-nov-2009a-hariduse-mottetalgud-f14/ <https://talgujad.forum.co.ee/6-8-nov-2009a-hariduse-mottetalgud-f14/> ..

Jüri Ginter

Postituste arv : 289
Join date : 20/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele