TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aprilli klubiõhtust kolmel moel

Go down

Aprilli  klubiõhtust kolmel moel Empty Aprilli klubiõhtust kolmel moel

Postitamine  Valdo Püh Apr 24, 2016 10:56 pm

Mis? Kus? Talgujate virtuaalklubi 34. kokkusaamine Skype´is
Millal? 12. aprillil 2016 kell 21.15 – 23.15
Kes? Ene, Agu, Margus, Marko, Ülar, Juss ja Valdo
Millest? https://soundcloud.com/valdo-ruttas/klubi-12apr16

1. Arvamusfestival ja Talgujad (kuula klubiõhtu salvestuse 3.- 49.minutit)
2. Libarebase jooks. Agu ideest Kodanikuühenduste Sihtkapitali nutikate lahenduste konkursile ( 49.- 84.minut)
3. Kollektiivne mõttetegevus. Ene koostab Sissejuhatust/Ülevaadet kollektiivse mõtetegevuse meetodeist/vormidest ( 84. – 90.minut)
4. Talgujate tegude ja lugude kirjapanekute vajadused. Tartu augustikonverentsiks jmt, sealhulgas bibliograafiaks (minutid 90-107)
5. Vadim Rozin SMT-metodoloogia loost pärast GP lahkumist ja võrdlus Rudolf Steineri õpetuse käekäiguga (minutid 107 – 118)

EESSÕNA
Naljakuu klubiõhtu naljanurk meenus klubimeister Jussile alles üsna kokkusaamise lõpus. Aga päris tühjaks see „kohustuslik teema“ meil siiski ei jäänud.
Juba siis, kui Agu oma libarebase jooksu metafooriga ilmestatud teksti KÜSKI nutikate lahenduste konkursile kommenteeris , meenus taaskord talgujate pere habemega anekdoot mägiküla mehest, kes esmakordselt linna sattununa ja seal televiisorit näinuna seda talle sügava mulje jätnud riistapuud neile, kel sest aimugi polnud , kirjeldada püüdis: Kas arbuusi teate? – Muidugi teame! - Vot mitte üldse selline! Ülar teadis veel sarnaseid lugusid ka Tšuktsimaal juhtunud olevat.
Mägilasega sarnases olukorras olemine pole aga midagi haruldast. Pigem vastupidi: Kuidas kirjeldada kasvõi sedasama talgujate klubiõhtut inimesele, kes meie kokkusaamistel kunagi pole käinud ja kellele ka sõna „talgujad“ midagi ei ütle? Mõttetalgute üks olulisemaid reegleid keelab mõttetalgutel rühmatöödes antud rühma mitte kuuluvate inimeste sisse-väljakäimise ja ka rühma liikmete kohustuseks on tegutseda rühmaga koos katkematult kogu mõttetalgu vältel. Ikka selleks, et ei katkeks mõtteprotsess , sh ka vastastikuse mõistmise protsess.
Mida aga kujutab endast toimunud klubiõhtu „kajastus“ või „ülevaade“ või „kokkuvõte“, st see kirjatükk, milliseid ma juba aastaid olen klubirahvale ja eks ka meie sõpradele internetis jaganud?
Ühelt poolt on see ikka mingil määral kirjeldus: kes, millal ja millest omavahel kõnelesid.
Teiselt poolt ( ja see on vähemalt mulle endale olulisem olnud) olen püüdnud esitada selle SÜNDMUSE omapoolse nägemuse - interpretatsiooni sellest, mis sel õhtul sündis.
Ja kuigi need lähenemised ühele ja samale sündmusele võivad mulle endalegi arusaamatul moel olla vägagi erinevad, olen ikkagi juttu teinud tõestisündinud asjadest.
Kindlasti pole aga nende kirjatükkide näol tegemist toimunu analüüsiga. Pigem eri nurkade all ja sageli mitmekordsete sisepeegelduste „väljundsignaalidega“.
Seekordse „kajastuse“ omapäraks on ehk see, et selle komponeerimise protsessis olen saanud pisikesi vastukajamisi neilt, kes klubiõhtu helisalvestuse läbi olid kuulanud. Üks kuulaja oli ise „skaibis kohal“, teine sai teada, millest jutt käis, vaid salvestust kuulates. Üks on kõiki talgujate klubiõhtute ja talguakadeemia materjale, salvestusi ja viiteid põhjalikult kuulnud, üle kuulanud ja läbi töötanud. Teise korral on kogu protsessis osalemine ja süvenemine sellesse olnud katkendlik ja pinnapealne.
Ja siit tuleb nüüd ehk mõneti ootamatu jutt: Minu kui interpreedi jaoks on mõlemad sõnumi vastuvõtjad ülimalt väärtuslikud või olulised või suure mõjuga. Mõnes mõttes on see teine (harvem osalenu, vähem kaasa mõelnu, läbi lugenu) isegi olulisem kui esimene. Sest ta esindab enamust. Ja just sealtpoolt on oodata rohkem jahmatavaid, ootamatuid, suuri ja raskeid küsimusi. NB! Mitte rumalaid! Rumalaid küsimusi ei ole tõesti olemas! See ei ole niisama sõnakõlks!!
Vaat need kaks vastu kajamist saidki tõukeks sellele, et minu kajastuse kirjapaneku daatumeid on seekord kaks – 16. ja 20. aprill. Esimene neist märgib seda päeva, kui ühe vastukaja mõjul hakkasin klubiõhtut kajastama viisil „Kaks ühes pakendis“, 20.aprillil aga tuli turgatus alustada oma lugu matrjoška ja pisuhänna motiividega.
Matrjoškast, Pisuhännast ja Kaks ühes pakendist saad edasi lugeda Scribdis:
https://www.scribd.com/doc/310258677/JURIKUUKLUBIST-KOLMETI

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele