TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LAHKUS TALGULINE JAAK TAMM

Go down

LAHKUS  TALGULINE JAAK TAMM Empty LAHKUS TALGULINE JAAK TAMM

Postitamine  Valdo Reede Juul 25, 2014 5:00 pm

21.II 1940 - 21.VII 2014                                                
  Kallis Karla! Luba, et kutsun Sind taas Su kooliaegse hüüdnimega. Ja Sulle paari sõna teele kaasa öeldes luba mul olla Valter, nagu Sa mind ikka hüüdsid.  Nüüd, kus  Su ees on lahti  igaviku väravad  ja  selle taga avanemas  lõputu arv transformatsioone.
Meie, kes me siin ilmas oma  pisitillukesi ja  väheseid   kindlaksjäämisi ja uuekssaamisi   üles puhume ja  ilmatuma tähtsateks tahame kuulutada, peaksime  neil hetkil, kui meie sõbrad  Sealpoolsusse lahkuvad, otsima seda ühte  ja  ainsamat  mõtestatud tegu või teostatud mõtet, mil oleks kaalu ka Sealpoolsuse  vaekausil.
Kui minu käest seal Sinu kohta küsima tullakse, siis ma tean, mida ma ütlen
SA TÕSTSID ÕPETAJA  ÕPETAJATE ÕPETAJA  KÕRGUSELE
Muidugi mitte üksi. Ikka me kõik üheskoos. Aga Sina oskasid seda ära tabada  ja selle ka kõigile välja öelda. Anda sellele tähenduse.
See oli Helme giganttalgute lõpupeol. Alatiseks jäi mulle sealt meelde Su  toosti sõnum meie mõlema õpetaja  aadressil:  Dotsent  Ivar Piir tõstis mu endaga samale kõrgusele!
Tollal ja veel hiljaaegugi tõlgendasin seda nii:  Õiged mehed on need õppejõud, kes ei lasku tudengi tasemele, vaid tõstavad enesega samale kõrgusele!
Alles täna, Sinu teelesaatmise päeval, jõudis minuni sügavam arusaamine  Õpilase ja Õpetaja  üheskoos jõudmistest üha uutele „samakõrgusjoontele“. Jah,  ka Õpilane  tuleb siin kirjutada suure algustähega. Sina  neil  füüsikute mõttetalgute aastail olid kahtlemata   üks parimaid sääraseid Õpilasi.  Samas  oli  Sinus nii koolis, ülikoolis kui järgnenud elu üliülikoolis  ikkagi  rohkem Joosep Tootsi kui Arno Talit.  Ja sellisena viisid oma Õpilasi üha uutele samakõrgusjoontele.
 Mul on olnud head õpilased!  Nii ütlesid Sa  oma elutöö eest preemiat vastu võttes. Õpetaja elutööks  on Õpilased. See ongi Suurim  Jäämine. See ongi Suurim Saamine.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele