TALGUJAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mõttetalgud vs.Orgtegevuslik mäng:kaks venelaste leitud erinevust

Go down

Mõttetalgud vs.Orgtegevuslik mäng:kaks venelaste leitud erinevust Empty Mõttetalgud vs.Orgtegevuslik mäng:kaks venelaste leitud erinevust

Postitamine  Valdo Reede Nov 13, 2009 3:11 am

Konstantin Gavrilov ja Aleksei Šustov- kaks Sverdlovski oblasti energeetikamängu (ODI-6) kavandavat staažikat mängutehnikut- külvasid mu lausa küsimustega üle, et aru saada, mille poolest meie mõttetalgud erinevad nende poolt korraldatavatest organisatsioonilis-tegevuslikest mängudest. Kaks nende põhilist järeldust:
Esimene erinevus: Kui orgtegevuslikud mängud on jäänud oma jäiga projekteerituse, programmeerituse ja temaatikatepõhise ülesehitusega peatuma kolmekümneaasta tagusse ajajärku, siis mõttetalgud on võimsalt arenenud osaliste enesemääramise ja vaba initsiatiivi suunas. Vene kolleegid konstateerisid kahetsusega, et vajadust liikuda selles suunas on küll juba teadvustatud, ometi on inerts endiselt suur.
Teine erinevus: Mõttetalgute edus on suur osa sellel, et neisse on õnnestunud kaasata inimesi, kel on antud valdkonnas õigus ja võimalus ka otsuseid vastu võtta. Vene ODIdes on paraku otsustajad jäänud seni kõrvalseisjaiks, kes parimal juhul esinevad mängu tulemusi hindavate ekspertide rollis.
Poolteisetunnise küsitluse risttule järel mõtlesin kahetsusega, et sellist positiivselt aktiivse kuulaja hoiakut pole ma oma kaasmaalaste poolt aastaid tajunud. Olen päris kindel, et ka neid ülaltoodud erinevusi lugenult kehitavad paljudki õlgu, et mis siin siis nii väga erilist on.

Valdo

Postituste arv : 514
Join date : 16/05/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele